Як змастити ланцюг велосипеда

Час читання: ~ 2 хвилини

Навіщо треба змащувати ланцюг велосипеда? Як правильно змастити ланцюг велосипеда, фото

Навіть досвідчені власники двоколісного транспорту не завжди знають, як змастити ланцюг велосипеда, яке мастило купувати й, головне, як правильно це зробити. А аматорам і зовсім складно розібратися в цьому питанні.

Поміркуймо.

Навіщо треба змащувати ланцюг велосипеда?

Під час роботи ланцюг перебуває у постійному терті з ланцюговими зірочками, касетами та роликами перемикання швидкостей. Це призводить до зношування всіх частин механізму. Не змащений вчасно ланцюг може причинити скрегіт, ривки під час руху, некоректну роботу перемикання швидкостей.

Чому важливо зробити правильний вибір мастильного матеріалу і знати, чим змастити ланцюг велосипеда?

  • Ланцюг впливає на коректне перемикання передач і безпеку водіння.
  • Правильно підібране мастило рівномірно розподіляється по ланцюгу і забезпечує плавне ковзання.
  • Якщо мастило підібране неправильно (дуже рідке або дуже густе), неможливо уникнути налипання на ланцюг дорожнього пилу і бруду.

Усі мастила розподіляються на сухі та липкі. Сухе мастило ще називають тефлоновим, або мастилом із ПТФЕ.

Сухе мастило використовується влітку, у спекотну і суху погоду, в умовах їзди ґрунтовими шляхами, де немає асфальту, багато каміння та пилу. Використовуючи сухе мастило в подібних умовах, Ви убезпечите свій ланцюг від додаткового налипання пилу.

Липкі мастила застосовують під час їзди восени, ранньою весною, у вологому кліматі, у дощову погоду, за низьких температур. Ці мастила мають водовідштовхувальні властивості, не змиваються водою і характеризуються відмінною зчіплюваністю. Наразі ми готуємо велосипед до осені. Тому використовуємо липке мастило.
Змащування велосипедного ланцюга перетворюється на простий і швидкий процес завдяки тому, що мастило випускається в аерозольній упаковці. Мастило для ланцюгів в аерозолю проникає у важкодоступні місця.

Як правильно змастити ланцюг велосипеда, фото

Нам знадобляться суха серветка, очищувач гальмівних колодок PITON і липке мастило для ланцюга PITON.

1.Очищуємо.

Скористаємось очищувачем гальм PITON. Перед нанесенням мастила ретельно очищуємо поверхню. Для очищення і знежирення ідеально підійде очищувач гальм PITON в аерозолю. Він легко видаляє вуглецеві відкладення, мастильні матеріали, смоли і нагар, а також знежирює поверхню. Струшуємо балон протягом 2-3 хвилин і з відстані 15-20 см наносимо очищувач на ланцюг.

Через 7 хвилин видаляємо сухою серветкою розчинені забруднення.

2. Змащування велосипедного ланцюга.

Для цього нам ідеально підійде мастило для ланцюга Piton. Струшуємо балон протягом 2-3 хвилин. З відстані 20 см наносимо мастило в аерозолю на внутрішню частину ланцюга. Прокручуємо педаль, щоб мастило потрапило всередину валиків, і продовжуємо наносити його по всій довжині. Швидкість краще не перемикати. Потім протираємо зовнішній бік ланцюга та ланцюгові зірочки сухою серветкою. Мастило має залишитися тільки всередині.

3. Насолоджуємось результатом. Вже за 10 хвилин можна сідати на велосипед і їхати!

Поділитися: