Як усунути скрип гальмівної системи

Час читання: ~ 1 хвилина

Очищення гальмівної системи

Скрегіт, свист, скрипіння гальм неприємний для будь-якого автовласника. Поява сторонніх звуків означає, що виникли  проблеми у гальмівній системі машини. І рано чи пізно ці проблеми можуть призвести до несправності.

Варто розібратись!

Чому скриплять гальмівні колодки?

  1. Нерівномірне зношування диска. Причин може бути безліч: некоректна їзда, перепади температури, стан доріг, знос пильників. Диск змінює форму і з’являється скрип при гальмуванні.
  2. Занадто жорсткий метал. Ефект гальмування залежить від матеріалу, з якого виготовлені колодки. Чим жорсткіший метал, тим тривалішим буде термін служби. Однак жорсткий метал схильний до підвищених вібрацій. Вібрація призводить до скрипіння дискових гальм.
  3. Викривлення диска. Часто непередбачена ситуація, пов’язана зі станом доріг і манерою їзди.
  4.  Перегрівання гальмівної системи або різке переохолодження. Це впливає на робочі властивості фрикційних накладок (колодок). З’являються сторонні звуки.
  5.  Зношування колодки до металу. Причини: несвоєчасне технічне обслуговування, неуважне ставлення до роботи гальмівної системи. Скрип, писк. Єдиний вихід – поміняти старі колодки на нові.
  6.  Заміна гальмівних колодок. Природне притирання нових гальмівних колодок супроводжується скрипом. Скрипіння зникає само собою за кілька днів.
  7. Бруд, пил, дорожні реагенти, оливи, бітум, солі у гальмівній системі. Сторонні звуки, скрипіння, шуми – результат забруднення. У цьому випадку їхати на СТО не обов’язково. Усунути проблему можна самостійно – скористатися автохімією – очищувачем гальм в аерозолю PITON.

Очищення гальмівної системи. Як усунути скрипіння гальм самостійно?

1. Струшуємо балон протягом 3–5 хвилин.

2. З відстані 25–30 см наносимо очищувач на забруднені ділянки гальмівної системи.

3. Чекаємо 5–10 хвилин, щоб засіб розчинив бруд, оливу тощо. Для видалення складних забруднень повторюємо обробку.

4. За допомоги сухої серветки видаляємо залишки забруднень.

Переваги очищувача гальм в аерозолю: легко, без демонтажу можна виконати очищення гальмівної системи, потужний струмінь знімає найрізноманітніше забруднення. Засіб не залишає розводів і не окиснює метал. Купити очищувач гальм і провести процедуру очищення значно простіше і дешевше, ніж звертатися на СТО.

Поділитися: